بهترین روش شستن شورت زنانه

11205

آنچه در این مطلب می خوانید :

در این مقاله راجع به بهترین روش شستن شورت زنانه و بهداشت شورت صحبت می‌کنیم. بهداشت و شست و شو دو اصل مهم در نگهداری از هر نوع لباسی می‌باشند، به عبارت دیگر بهداشت لباس مساوی است با شستن صحیح و نگهداری صحیح لباس‌ها، بنابراین فراموش نکنید که این دو اصل همیشه مکمل یکدیگر هستند تا بهداشت لباس‌های شما معنا پیدا کنند و شما از دید دیگران آدمی تمیز و خوشبو دیده شوید، در ادامه بیشتر صحبت می‌کنیم.

بهترین روش شستن شورت زنانه

تعویض شورت

بگذارید با این مثال این مبحث را شروع کنیم: شخصی در خلوت و تنهایی نشسته بود و به شکل فوق العاده متمدنی مطالعه می‌کرد، یک نفر او را دید و گفت: چرا راحت نمی شینی؟ اینجا که کسی نیست! آقای متمدن و مطالعه کننده گفت: خودم که هستم! با این حکایت می‌خواهیم به شما بگوییم که همیشه به خودتان احترام بگذارید و از گفتن جملاتی همانند: کی میبینه؟ تو خونه هست دیگه! آدم که تو خونه تیپ نمیزنه! و… دوری کنید.

بهداشت شورت

برخی یا بهتر است بگوییم خیلی افراد لباس زیر خود را تا به طور کامل پلاسیده نشده است استفاده می‌کنند، فرقی نمی‌کند که شورت باشد، عرق گیر و یا سوتین. آنها تا آخرین قطره خون لباسی که خریده‌اند مقاومت می‌کنند و دست از سر لباس کهنه بر نمی‌دارند و این کار کاملا اشتباه است. لباس زیری که دوسایز گشاد شده، پارچه‌اش تقریبا از کار افتاده و از نظر بهداشتی هیچ کاربردی ندارد را استفاده نکنید.

بهداشت شورت

تعداد زیادی لباس زیر برای خودتان تهیه کنید، خریدن شورت نیاز به هزینه بالا و گزافی ندارد. رعایت بهداشت شورت مخصوصا برای خانم‌ها امری الزامی است زیرا که خانم‌ها در نواحی تناسلی خود همیشه ترشحاتی دارند و مکان‌های مرطوب هم میزبان خوبی برای رشد باکتری‌ها هستند. پس اگر خانم هستیم و می‌خواهیم بهداشت فردی و بهداشت لباس‌هایمان را به خوبی رعایت کنیم، ایجاب می‌کند تا کمی برای خودمان احترام قائل شویم.

تعویض شورت

شستن لباس زیر

اگر تعداد شورت و لباس زیر کافی داشته باشید، می‌توانید در زمان‌های مناسب و معین لباس خود را تعویض کنید و دائما منتظر خشک شدن لباس قبلی نباشید و همچنین داشتن تعداد کافی لباس زیر موجب می‌شود تا لباس‌ها دیرتر کهنه و از کار افتاده شوند. در قدم اول: بعد از خرید حتما لباس خود را بشوئید، این نکته را همیشه رعایت کنید زیرا که نمی‌دانید لباس چه راهی را پشت سر گذاشته تا به فروشگاه و بعد سبد خرید شما رسیده است، در قدم دوم:

شستن لباس زیر

لباس‌های تان را با آب گرم و مواد شوینده بدون ایجاد حساسیت بشوئید و در قدم سوم: لباس‌تان را حتما در هوای آزاد و معرض نور خورشید پهن کنید تا خشک شود، لباس زیر خود را برای خشک شدن، روی رخت آویزهای آپارتمانی که در خانه قرار داده می‌شوند پهن نکنید و در آخر هم برای شستن شورت در لباسشویی تا حد امکان استفاده نکنید. می‌توانید برای اطمینان بیشتر خودتان، شورت خود را بعد از خشک شدن با اتو بخار صاف کنید.

شستن شورت در لباسشویی

زیرا حرارت اتو بخار و نفوذ بخار داغ آب درون بافت‌های شورت باعث می‌شود لباس شما پاک‌تر و مطمئن‌تر باشد. البته این نکته را نیز بگوئیم که حرارت اتو باعث می‌شود لباس زیر شما کمی گشادتر شود و زمان تعویض شورت زودتر فرا می‌رسد. از شورت‌های نخی و پنبه‌ای استفاده کنید، زیرا که این جنس‌ها رطوبت را به خوبی جذب می‌کنند، شورت‌هایی با جنس مصنوعی نه تنها رطوبت بدن شما را جذب نمی‌کنند، بلکه باعث می‌شوند محیط رشد باکتری‌ها وسیع تر شود.

مطالب مرتبط با این مقاله:

توصیه هایی برای اولین شست و شوی لباس خواب

به این دلایل سوتین سفید نپوشید

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید