بهداشت شورت زنانه و نحوه صحیح شستن شورت

4526

در این مقاله راجع به بهداشت شورت زنانه و هم چنین نحوه صحیح شستن شورت صحبت می کنیم. بهداشت و شست و شو دو اصل مهم در نگهداری از هر نوع لباسی می باشند، به عبارت دیگر بهداشت لباس مساوی است با شستن صحیح و نگهداری صحیح لباس ها، بنابراین فراموش نکنید که این دو اصل همیشه مکمل یکدیگر هستند تا بهداشت لباس های شما معنا پیدا کنند و شما از دید باقی، آدمی تمیز و خوشبو دیده شوید، در ادامه بیشتر صحبت می کنیم.

مواردی درباره بهداشت شورت زنان که بد نیست بدانید

بگذارید با این مثال این مبحث را شروع کنیم: شخصی در خلوت و تنهایی نشسته بود و به شکل فوق العاده متمدنی مطالعه می کرد، یک نفر او را دید و گفت: چرا راحت نمی شینی؟ اینجا که کسی نیست! آقای متمدن و مطالعه کننده گفت: خودم که هستم! با این حکایت می خواهیم به شما بگوییم که همیشه به خودتان احترام بگذارید و از گفتن جملاتی همانند: کی میبینه؟ تو خونه هست دیگه! آدم که تو خونه تیپ نمیزنه! و… دوری کنید.

شورت زنانه

برخی یا بهتر است بگوییم خیلی افراد لباس زیر خود را تا به طور کامل پلاسیده نشده است استفاده می کنند، فرقی نمی کند که شورت باشد، عرق گیر و یا سوتین. آنها تا آخرین قطره خون لباسی که خریده اند مقاومت می کنند و دست از سر لباس کهنه بر نمی دارند و این کار کاملا اشتباه است. لباس زیری که دوسایز گشاد شده، پارچه اش تقریبا از کار افتاده و از نظر بهداشتی هیچ کاربردی را ندارد را استفاده نکنید.

بهداشت شورت زنانه

تعداد زیادی لباس زیر برای خودتان تهیه کنید، خریدن شورت نیاز به هزینه بالا و گزافی ندارد. رعایت بهداشت شورت مخصوصا برای خانم ها امری الزامی است زیرا که خانم ها در نواحی تناسلی خود همیشه ترشحاتی دارند و مکان های مرطوب هم میزبان خوبی برای رشد باکتری ها هستند. پس اگر خانم هستیم و می خواهیم بهداشت فردی و بهداشت لباس های مان را به خوبی رعایت کنیم، ایجاب می کند تا کمی برای خودمان احترام قائل شویم.

بهداشت شورت زنانه

اگر تعداد شورت و لباس زیر کافی داشته باشید، می توانید در زمان های مناسب و معین لباس خود را تعویض کنید و دائما منتظر خشک شدن لباس قبلی نباشید و هم چنین داشتن تعداد کافی لباس زیر موجب می شود تا لباس ها دیرتر کهنه و از کار افتاده شوند. در قدم اول: بعد از خرید حتما لباس خود را بشوئید، این نکته را همیشه رعایت کنید زیرا که نمی دانید لباس چه راهی را پشت سر گذاشته تا به فروشگاه و بعد سبد خرید شما رسیده است، در قدم دوم:

شستن شورت زنانه برای اولین بار

لباس های تان را با آب گرم و مواد شوینده بدون ایجاد حساسیت بشوئید و در قدم سوم: لباس تان را حتما در هوای آزاد و معرض نور خورشید پهن کنید تا خشک شود، لباس زیر خود را برای خشک شدن، روی رخت آویزهای آپارتمانی که در خانه قرار داده می شوند پهن نکنید. و در آخر هم برای شستن لباس زیر، تا حد امکان از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. می توانید برای اطمینان بیشتر خودتان، شورت خود را بعد از خشک شدن با اتو بخار صاف کنید.

نحوه شستن شورت زنانه

زیرا حرارت اتو بخار و نفوذ بخار داغ آب درون بافت های شورت باعث می شود لباس شما پاک تر و مطمئن تر باشد. البته این نکته را نیز بگوئیم که حرارت اتو باعث می شود لباس زیر شما کمی گشادتر شود و زمان تعویض شورت زودتر فرا می رسد. از شورت های نخی و پنبه ای استفاده کنید، زیرا که این جنس ها رطوبت را به خوبی جذب می کنند، شورت هایی با جنس مصنوعی نه تنها رطوبت بدن شما را جذن نمی کنند، بلکه باعث می شوند محیط رشد باکتری ها وسیع تر شود.

مطالب مرتبط با این مقاله:

توصیه هایی برای اولین شست و شوی لباس خواب

به این دلایل سوتین سفید نپوشید

 

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید