بهداشت لباس زیر در بانوان و آقایان

2851

بهداشت لباس زیر یکی از شاخه های بهداشت است، که باید برای داشتن جسم سالم آن را به صورت جدی مورد توجه قرار داد. لباس زیر زنانه و مردانه با اندام های مهم بدن در ارتباط نزدیک است، بنابراین اگر میکروب هایی که در آن تولید شده است، به خوبی رفع نشود و از بین نرود می تواند ناقل بیماری های مختلفی باشد. این در شرایط است که چون لباس زیر با اندام جنسی در ارتباط نزدیک است، این بیماری می تواند از یک فرد به شریک جنسی و همسرش نیز منتقل شود.

مطلب پیشنهادی: خرید بهترین لباس های زیر زنانه با بهترین قیمت های بازار

شست و سوی شورت
لباس زیرهای قدیمی را دور بیاندازید

استفاده از لباس زیرهای قدیمی ممنوع

باید این نکته را بدانید که حتی اگر از بهترین روش ها هم برای ضد عفونی لباس های زیر استفاده کنید، باز هم مقادیر زیادی باکتری و میکروب در لباس زیر باقی خواهد ماند. ممکن است لباس زیرتان در نگاه چشمی بسیار سالم و تمیز هم به نظر آید اما شما موظف هستید، برای رعایت بهداشت و جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های مختلف لباس زیرهای خود را هر ۱۰ تا ۱۲ ماه تعویض نمایید. بنابراین این موضوع که من لباس زیرهایم را با بهترین مواد ضدعفونی می کنم و بعد با اتوی داغ خشک می کنم، می تواند در کوتاه مدت عوامل ناقل بیماری را از بین ببرد، اما در بلند مدت این موضوع امکان پذیر نمی باشد و باید لباس زیر را دور بیاندازید.

مطلب پیشنهادی: عفونت های زنانه را بیشتر بشناسید.

شستن لباس با سرکه
هیچ فرقی ندارد لباس زیر مردانه باشد یا زنانه باید باید بهداشت آن را مورد توجه قرار داد

بهداشت لباس زیر مردانه و زنانه ندارد

شاید برخی به اشتباه فکر کنند، چون واژن زنان به صورت مداوم دارای ترشحات زنانه خاص است، لباس زیر زنانه به شستوشوی ویژه ای احتیاج دارد. اما این نکته را نباید فراموش کرد که دستگاه تناسلی مردانه نیز می توانید توسط میکروب و باکتری ها آلوده شده و ایجاد بیماری های مختلفی نماید. بنابراین همانند لباس زیر زنانه، لباس زیر مردانه نیز باید، به خوبی ضد عفونی شود و در فاصله ۱۰ تا ۱۲ ماه تعویض گردد. بهداشت به هیچ وجه جنسیتی نیست. این نکته را نیز فراموش نکنید که نمی توان عامل انتقال بیماری های جنسی را بر اساس باورهای اشتباه فقط به بانوان نسبت داد. باید بدانید مردان نیز می تواند دچار عفونت های ناحیه شرمگاهی شوند و این بیماری را در صورت عدم رسیدگی و عدم درمان به شریک جنسی و همسر خود منتقل سازند.

مطلب پیشنهادی: عادت ماهیانه یا دوره قاعدگی در زنان

شستن شورت با جوش شیرین
لباس زیر چون در مسیر ترشحات واژن است باید به خوبی ضدعفونی شود

شورت های نخی بهترین انتخاب

نمته ای که همه ما به خوبی آن را می دانیم و بارها و بارها آن را شنیده ایم این است که بهترین جنس پارچه در لباس زیر زنانه و مردانه انهایی است که از نخ بافته شده باشد. اما چرا؟ آیا به درستی از دلیل این موضوع آگاهی دارید؟ برای این موضوع که شورت های نخی یک انتخاب بسیار مناسب برای بانوان و آقایان است، دو دلیل بسیار روشن و ساده وجود دارد: ۱- پارچه های نخی جذب کننده بسیار خوبی هستند. ۲- پارچه های نخی دارای منافذ باز برای عبور هوا می باشند. این دو مورد به حدی در کاهش بیماری های عفونی حائز اهمیت است، که توصیه همه برای لباس زیر لباس های زیر نخی است. سایر پارچه ها کهه از جنس الیاف و پلاستیک اند متاسفانه علاوه بر داشتن قیمت بالا هیچ کدام از دو مزایایی که در بالا ذکر شده را نیز ندارند. پس در انتخاب لباس زیر همیشه هم نمی توان گول قیمت را خورد همان لباس های زیر نخی ارزان قیمت میتوانند انتخاب های بهتری برای شما باشند.

بهترین ضدعفونی کننده لباس
شورت نخی بهتر است یا شورت گیاهی

مطلب پیشنهادی: عوارض ناشی از نپوشیدن لباس زیر

چند نکته مهم درباره پوشیدن لباس زیر

لباس زیر تنگ نپوشید

لباس زیر تنگ نپوشید. این نکته بسیار مهم را به دقت مورد توجه قرار دهید. لباس زیر تنگ باعث سایش بدن و ایجاد سوزش در ناحیه مذکور می شود. همچنین این جور لباس های تنگ ترشحات را در دهانه واژن نگه داشته و باعث ایجاد عفونت می شود.

هنگام خواب لباس زیر نپوشید

یادتان باشد، هنگام خواب لباس زیرتان را در آورید تا جریان هوا به خوبی در بدنتان به جریان بیوفتد. البته اگر نمی توانید و راحت نیستسد می توانید از لباس زیرهایتان را درآورده و لباس خواب گشاد بپوشید.

هنگام ورزش لباس زیر نپوشید

هنگام ورزش یا اصلا لباس زیر نپوشید یا لباس هایی را بپوشید که گشاد بوده و جاذب عرق باشد تا از ایجاد عفونت در ناحیه تناسلی تان جلوگیری نماید. رطوبت عامل بیماری زاست پس لباسی بپوشید که جاذب رطوبت باشد.

شستن شورت نی نی سایت
لباس زیرتان را با لباس های دیگر در ماشین قرار ندهید

مطلب پیشنهادی: انواع لباس خواب تحریک کننده زنانه

نحوه شست و شوی لباس زیر

برای شست و شوی لباس زیر هرگز این لباس حساس را با سایر لباس های خود و دیگر اعضای خانواده در ماشین لباس شویی قرار ندهید. این موضوع دو دلیل اساسی دارد: ۱- لباس های زیر بسیار حساس هستند و باید با مایع مخصوص در زمان محدود و با آب ولرم شسته شود که این موضوع هنگامی که این لباس را با لباس های دیگر مخلوط کنید، ممکن نخواهد بود. ۲- میکروب هایی که در لباس زیر شخصی هر فرد است، به لباس های دیگر و در فضای ماشین پخش خواهد شد. بهترین راه این است که لباس زیر را با دست و با مایع مخصوص به خوبی بشویید. اما اگر این موضوع برایتان امکان پذیر نیست، لباس های زیر شخصی خودتان را با هم در دورن تور مخصوص قرار داده و به تنهایی با مایع مخصوص در درون ماشین بریزید. مدت شست و شو را کوتاه و نهایتا روی ۲۰ دقیقه تنظیم نمایید. همچنیم دور ماشین لباسشویی را روی دور آرام بگذارید تا لباس زیرتان آسیب نبیند و به خوبی شسته شود.

ضدعفونی لباس قارچی
از سبدهای شستو شوی لباس زیر در ماشین لباس شویی استفاده کنید

مطلب پیشنهادی: نحوه صحیح شست و شوی شورت

لباس زیر خود را به موقع تعویض کنید

زمان تعویض لباس زیر هیچ ارتباطی با استحمام ندارد. پس یادتان باشد هیچگاه تعویض لباس زیرتان را تا رفتن به حمام به تاخیر نیاندازید. به طور معمول تعویض لباس به دو نکته میزان ترشح و عرق در ناحیه شرمگاه وابسته است. با توجه به این دو فاکتور تعویض لباس زیر می تواند از روزی ۳ بار تا هر دو روز یک بار متنفاوت باشد.

خرید شیک ترین لباس های خواب فانتزی

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید