“خوش به حالت تو که بیکاری” هرگز این جمله نفرت انگیز را به خانم های خانه دار نگویید.

444
بیمه تامین اجتماعی
خانه داری یکی از شاخه های مشاغل آزاد است.

خانه داری چیست؟

بیکاری کلمه درستی برای توصیف زنان خانه دار نیست. شاید برخی از افراد در این مورد اطلاعی نداشته باشند، اما در صنعت بیمه، خانه داری مانند تمامی مشاغل آزاد، یک شغل به حساب می آید. خانه داری به مجموعه فالیت های در منزل شامل: گردگیری، نظافت، آشپزی، کودک داری و… است. دامنه این فعالیت ها بسیار گسترده است. خانه داری نیز مانند سایر مشاغل آزاد دارای تایم کاری مشخص نیست وممکن است، یک خانم یا آقای خانه دار ۲۴ ساعته در حال کار باشد.

حداقل پرداختی برای بیمه خانه داری در سازمان تامین اجتماعی مصوب سال ۱۳۹۸ مبلغ ۱۸۸۰۰۰ تومان می باشد.

خانه داری مدرن
خانه داری یک مهارت به حساب می آید

مطلب پیشنهادی: قاعدگی یا دوران عادت ماهیانه و احساسات متضاد بانوان را بشناسید.

خانم های خانه دار شاغل هستند.

گاهی اوقات خودمان هم متوجه نیستیم، اما ممکن است با یک جمله چنان تخریبی به وجود آوریم، که زخم های روحی بزرگی به مخاطبمان وارد شود. اگر خارج از خانه کار می کنید، و زمانی که روبه روی یک خانم خانه دار می نشینید، از سختی های کارتان به او می گویید، از این عبارت استفاده نکنید! “خوش به حالت تو که بیکاری” این جمله بسیار غلط تمام فعالیت های یک خانم که در منزل شاغل است، و ممکن از به طور میانگین در روز از شما فعالیت بیشتری نیز داشته باشد را زیر سوال می برد.

خانه داری به عنوان یکی از مشاغل خانگی، می تواند در برخی موارد بسیار پر خطر باشد.

دانستنی های خانه داری
در طول روز یک زن خانه دار نیز فعالیت های فراوانی دارد.

مطلب پیشنهادی: چگونه رابطه جنسی بهتری با همسرمان داشته باشیم.

افکار اشتباه، گفتار اشتباه درباره خانه داری

تمام قضاوت هایی که درباره آسان بودن شغل خانه داری و ناچیز شمردن آن از افکار اشتباه ناشی می شود. این افکار اشتباه زمینه ساز گفتار اشتباه نیز می شود. پیشنهاد بسیار ایدال برای افرادی که خانه داری را جز مشاغل آزاد نمی دانند، این است، که ۷ روز را در منزل بمانند و کار خانه داری را اجرا کنند، آن هم با رعایت تمامی نکات. کار در هر شکل و شرایطی سخت است. این سختی کار تنها از کم به زیاد طبقه بندی می شود، اما هرگز حذف نمی شود. نکته دیگر این است که خانه داری تنها در شرایطی که یک شخص برای کار به منازل دیگران برود، دارای حقوق است، در سایر شرایط هیچ حق و حقوق معینی برای آن تعیین نشده است.

خانه داری مختص بانوان نیست، و یاری رسانی تمام اعضای خانواده برای خانه داری بسیار حائز اهمیت است.

اصول خانه داری
گردگیری و نظافت یکی از ارکان اصلی خانه داری است.

مطلب پیشنهادی: خرید لباس خواب کوتاه زنانه

خانه داری ایفای یک نقش در تبلیغات نیست.

شاید گاهی به تبلیغات خانه داری در نمایشگر خانگی نگاه کنید، و به نظر بیاید کار خانه داری چقدر مهیج و آسان است، اما این مسائل تنها در داستان ها رخ می دهد. خب در هر کتری لذتی مخفی نهفته است. اما اینکه تصور شود، یک خانم یا حتی یک آقای خانه دار در روز ساعات طولانی را مشغول فیلم تماشا کردن، موزیک گوش دادن، بازی و تفریح هستند، بسیار تفکر ابتدایی است. به طور کلی با تمامی امکاناتی مانند جارو برقی، ماشین های لباسشویی و ظرف شویی و انواع مختلف دیگر به کمک افراد خانه دار می آید، اما باید بدانید که هیچ کدام از این وسایل به خودی خود یا با یک اشاره کوچک کار نمی کنند. بنابراین به شغلی که زحمت های آشکار و مخفی فراوانی دارد احترام بگذارید.

در تمامی مشاغل ابزار و آلاتی برای کمک به آسان تر شدن کار وجود دارند، اما هیچ کدام نمی توانند جای کار شما را بگیرید.

مهارت های خانه داری
خانه داری به راحتی آنچه در تبلیغات نشان داده می شود، نیست.
اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید