چگونه سایز سینه را به درستی اندازه گیری کنیم؟ چیزی که زنان باید بداند. (قسمت دوم)

828

سایز سینه در زنان مختلف متفاوت است. افزایش سایز سینه در دوره بلوغ با افزایش هورمون تستسترون در بدن دختران رخ می دهد. این افزایش حجم در چربی های سینه در افراد مختلف متفاوت است. حال در این زمان ضرورت فراوانی برای پوشیدن سوتین وجود دارد. چراکه پوشیدن سوتین با کنترل حجم سینه از افتادگی سینه و شانه دردهای دراز مدت جلوگیری می کند.

لباسی که برای اندازه گیری می پوشید باید یک سوتین بدون کاپ نخی باشد.

قیمت ست شورت و سوتین
اندازه گیری سینه در کمتر از ۵ دقیقه انجام می شود

تمام شرکت ها موازین تولید سوتین استاندارد را رعایت نمی کنند.

گام های اول و دوم در اندازه گیری سوتین

همانطور که در قسمت اول چگونگی اندازه گیری سایز سینه در بانوان گفته شد، برای اندازه گیری سایز سینه باید سه گام اساسی را برداریم.

مطلب پیشنهادی: نحوه اندازه گیری سایز سینه (قسمت اول)

در گام اول باید متر را زیر سینه قرار داده، و دو طرف متر را موازی با بدن خود در قسمت پهلو به هم برسانید، سپس اندازه ای را که در سانتی متر مشخص شده است، را در جایی یادداشت کنید. در اینجا متر را شل و وارفته نگه ندارید. و اندازه را دقیق مشخص کنید.

کنترل سایز سینه با بستن سوتین مناسب از بلوغ

در گام دوم قسمت بالای سینه را اندازه گیری کنید. این بار برای اندازه گیری قسمت بالای سینه متر را تا نزدیکی زیر بغل خود بالا ببرید و سپس اندازه بدست آمده را در برگه خود یادداشت کنید. این اندازه نیز باید کاملا دقیق باشد. اگر گرفتن اندازه برایتان مشکل است، می توانید از شخص دیگر کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: سوتین زنانه و عوارض نبستن سوتین در بانوان

خرید اینترنتی سوتین سایز بزرگ
گام اول اندازه گیری زیر سینه است.

گام سوم برای اندازه گیری سایز سینه

برای تکمیل اندازه گیری سایز سینه، گام سوم اندازه گیری کاپ است. همانطور که در قسمت اول توضیح داده شد، کاپ به قسمت برجسته سینه بند گفته می شود. (به آن کاسه سوتین نیز گفته می شود.) کاپ بندی در سوتین از A شروع می شود. و با توجه به تناسبی که بین سایز سینه و دور کمر وجود دارد شامل اندازه های دیگر نیز است. (B, C, D, …)

رفع افتادگی سینه با بستن به موقع سوتین مناسب

در ابتدا باید قسمت مرکزی سینه را برای اندازه گیری کاپ پیدا کنید. قسمت مرکزی و در واقع قسمت کاسه سینه بند، دقیقا از روی برجستگی سینه عبور می کند. سانتی متر را روی برجسته ترین قسمت سینه قرار داده و دور دور بدن برچرخانید. سپس سانتی متر را دقیقا موازی با بدن در قسمت پهلو قرار داده و اندازه بدست آمده را به صورت دقیق یادداشت کنید.

مطلب پیشنهادی: انتخاب سوتین مناسب برای افزایش سایز سینه

شورت و سوتین مجلسی
کاپ مناسب شما چیست؟

نحوه اندازه گیری سینه با ۳ عدد بالا

همانطور که متوجه شدید، طی سه مرحله بالا سه عدد به دست آوردیم. این ۳ عدد عبارت اند از: ۱- اندازه زیر سینه، ۲- اندازه بالای سینه و ۳- اندازه کاپ

شب هنگام، بستن سوتین ممنوع

در ابتدا اندازه زیر سینه (اگر عددتان اعشاری بود به نزدیک ترین عدد گرد کنید، برای مثال اندازه ۸۰/۳ را به ۸۰ گرد کنید) و اندازه بالای سینه را با هم جمع کنید. (می خواهیم میانگین این دو قسمت را بگیریم تا محیط کلی قفسه سینه مشخص شود.) سپس حاصل جمع را تقسیم بر دو می کنیم. در اینجا یک عدد به دست می آید. به این مثال توجه کنید: اندازه زیر سینه، ۹۰ سانتی متر است. اندازه بالای سینه ۸۰ سانتی متر است. حاصل جمع ۸۰ + ۹۰ = ۱۷۰ سانتی متر این اندازه را تقسیم بر ۲ می کنیم تا ، اندازه دور سینه نشان داده شود. در برخی شرایط ممکن است اندازه زیر سینه اعشاری باشد مثلا ۹۰/۵ در این شرایط به همان صورت جمع کنید در مثال بالا نتیجه در این شرایط ۱۷۰/۵ می شود.

در استانداردهای بین المللی از واحد اینچ برای اندازه گیری استفاده می شود، اما شما می توانید از واحد سانتی متر نیز با روش ما استفاده کنید.

بعد از بدست آوردن محیط سینه که حاصل میانگین بالا و پایین سینه است. حالا باید این عدد را با توجه به اعشاری یا صحیح بودن آن با یک مقدار جمع ببندید. اگر عددی که بدست آورید صحیح است، (۸۵ سانتی متر) آن را با ۱۰/۲ سانتی متر جمع کنید. (۷۰ + ۱۰/۲ = ۹۵/۲) اگر عدد بدست آمده اعشاری است، آن را با ۱۲/۷ جمع کنید. (۸۵/۵ + ۱۲/۷ = ۹۸/۲) این عدد سایز سینه یا محیط سینه محسوب می شود.

راهنمای انتخاب سوتین مناسب
راهنمای اندازه گیری سایز سینه

حالا این عدد بدست آمده را باید از اندازه کاپ سینه کم کنید، و عدد حاصله را در جدول زیر پیدا کنید تا سایز سینه بند شما مشخص شود. به مثال توجه کنید: سایز محیط سینه در اینجا برابر با ۹۵/۲ است و اندازه دور کاپ ۹۳/۲ است در اینجا حاصل تفریق این دو عدد مساوی با ۲ می شود به جدول زیر توجه کنید. (۹۵/۲ – ۹۳/۲ = ۲)

دقت داشته باشید که اگر اندازه ها را با استاندارد و مقیاس بین الملی به دست آورید در انتخاب سوتین راحت تر خواهید بود

اگر بخواهید اندازه بدست آمده خود را به اینج تبدیل کنید باید بدانید هر ۱ اینج برابر با ۲٫۵ سانتی متر است. در جدول زیر ارقام هم به صورت اینچ و هم به صورت سانتی متر نشان داده شده اند. با توجه با توضیحات بالا اندازه سوتین شما به سانتی متر ۹۵/۲ و اندازه کاپ شما ۲ است. یادتان باشد بر روی برند های معتر این اندازه به اینچ و کاپ هم با حروف انگلیسی نشان داده می شود که در این صورت سایز سوتین شما به صورت تقریبی اینگونه نوشته می شود: ۳۸A

راهنمای اندازه گیری سایز سوتین
جدول تشخیص کاپ

با توجه به جدول می توانید سایز کاپ خود را اندازه گیری کنید.

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید