سوتین زنانه و عوارض ناشی از نپوشیدن این لباس زیر در خانم ها

2229
عوارض بستن سوتین هنگام خواب
درد ستون فقرات و شانه یکی از بزرگترین عوارض نبستن سوتین است.

سوتین لباسی مخصوص بانوان

سوتین زنانه یا سینه بند لباس زنانه ای است که از گذشته بسیار دور با شکل و مدل های مختلف پوشیدن آن بین زنان رایج بوده است. ابداع کننده این لباس زیر نیز یک بانوی فرانسوی است، که در سالیان بسیار دور این لباس را به منظور بالا نگاه داشتن سینه زنان و خوش فرم تر شدن آن طراحی کرده بود. اما امروزه مشخص شده است، که بستن سوتین تنها برای زیبا تر نشان دادن حالت سینه کاربرد ندارد.

فواید سینه بند
نمونه سینه بند زنانه

افکار فمنیستی و انکار این لباس زیر زنانه

در افکار فمنیستی پوشیدن سوتین نوعی آزار رساندن به بدن زن و تبعیض بین زن و مرد است. فمنیست ها پوشیدن سوتین را نفی کرده و معتقدند زن نیز مانند مرد می تواند بدون سوتین سایر لباس هایش را بپوشد. اما از لحاظ پزشکی این اعتقاد اشتباه است. پوشیدن سوتین برای زنان ضرورت دارد و این ضرورت ناشی از تبعیض یا آزار زن نیست؛ بلکه فرم و حجم چربی موجود در سینه زن به مراتب به جز برخی استثنا ها بیشتر است، و این حجم بیشتر باعث سنگین شدن این قسمت در بدن بانوان می شود، بنابراین برای کم کردن فشار بر ستون فقرات پوشیدن سوتین الزام می شود.

مطلب پیشنهادی: با بهترین مارک سوتین در ایران آشنا شوید.

عوارض نپوشیدن سوتین

عوارض سوتین نامناسب
نکته: عوارض بستن سوتین نامناسب از عوارض نبستن آن بیشتر است.

دردهای بدنی از عوارض های شایع نبستن سوتین در گذر زمان است. شاید بعضی از افراد بگویند ما سوتین نمی بندیم، و کاملا راحتیم، اما در گذر زمان دردهای شانه، کتف و ستون فقرات به سراغشان می رود. دومین عارضه در کنار این دردها، افتادگی سینه در سن ۳۰ سالگی به بعد است، افتادگی و آویزان شدن سینه علاوه بر سلب زیبایی از زنان باعث دردهای روی سینه نیز می شود. بنابراین برای حفظ فرم خوب سینه و دوری از درد پوشیدن سوتین فراموش نشود.

آیا نبستن سوتین اشکال دارد
سوتین های فنردار از انواع بسیار مناسب برای حفظ فرم و شکل سینه اند.

بستن سوتین نامناسب ممنوع

نکته مهمی که باید یادتان بماند، این است که، بستن سوتین نامناسب به اندازه نبستن سوتین عوارض دارد. هنگام انتخاب یک سوتین انتخاب سایز درست، مهمترین فاکتور است، متاسفانه اکثر خانم ها سایز درست سوتین خود را نمی دانند. فرقی نمی کند چه یک سوتین گشاد بپوشید یا یک سوتین تنگ، در حال آسیب زدن به بدن خود هستید.

از چه سنی سوتین ببندیم
بستن سوتین هنگام خواب درصد ابتلا به سرطان سینه را بالا می برد.

نکته مهم

در تمامی این مقاله سعی شد، تا درباره عوارض نپوشیدن سوتین نکاتی مهمی را در اختیار بانوان عزیز قرار گیرد، اما یک نکته مهم در رابطه با نپوشیدن سوتین در هنگام خواب است، تمام تاکید ما بر پوشیدن سوتین در طول روز برای حفظ شکل سوتین است، اما نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که، هنگام خواب باید سوتین خود را در بیاورید تا سینه به حالت آرامش و طبیعی خود برگردد. شانس ابتلا به سرطان پستان با این کار تا درصد بالایی کاهش می یابد.

مطلب پیشنهادی: ۲۵ عکس و مدل سوتین عروس سال ۹۸

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید