دقیق ترین نحوه اندازه گیری سایز سینه و بالاتنه بانوان برای انتخاب سوتین مناسب (قسمت اول)

416

اندازه گیری سایز سینه به صورت دقیق و اصولی چندان هم مشکل نیست. اما جای تعجب دارد، که متاسفانه تعداد زیادی از بانوان اطلاع دقیقی از سایز سینه خود ندارند. نداشتن اطلاعات دقیق از سایز سینه برای یک خانم تنها نشاندهده یک عدم آگاهی کوچک نیست، بلکه به نوبه خود در دراز مدت خطر آفرین نیز است. بیماری های خطرناکی مانند سرطان سینه که در بانوان نسبت به آقایان بسیار متداول تر نیز است، یکی از نتایج این نا آگاهی است ما سعی داریم در این مطلب چند قسمتی به صورت بسیار ساده و کاربردی درباره تمامی جزئیات اندازه گیری بالاتنه بانوان را برایتان شرح دهیم . با ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آیا می دانید، بستن سینه بند از ایجاد قوز و دردهای شانه و کمر در بلند مدت جلوگیری می کند.

جدول سایز بندی سوتین
گاهی از سایز درست سینه در بانوان بسیار حائز اهمیت است.

کاپ های A, B, C, D را بشناسیم.

حتما این نکته را قبلا از زبان فروشنده لباس زیر یا دوستتان شنیده اید: “چه کاپی مناسب سینه شماست؟” در ابتدا بهتر است به توضیح بیشتر مفهوم کاپ بندی در سینه بند بپردازیم.

مطلب پیشنهادی: سوتین زنانه و عوارض ناشی از نپوشیدن این لباس زیر

منظور از کاپ همان بخش کاسه ای سینه بند است که سینه در آن قرار می گیرد. کاپ بندی هیچ ارتباطی به اندازه دور کمر و زیر سینه ندارد. کمااینکه در برخی از شرایط کاپ سینه مناسب فرد است، اما زیر سینه مناسب نیست یا برعکس. کاپ بندی سینه بند کاری بسیار اصولی و مهم است که متاسفانه برندهای معدودی آن را رعایت می کنند. اگر به فکر سلامتی خود در بلند مدت هستید، بهتر است از لباس زیر های استاندارد استفاده کنید.

آیا می دانید، پوشیدن سینه بند مناسب شانس ابتلا به سرطان سینه را کاهش میدهد.

کاپ A برای افرادی طراحی می شود که سایز سینه شان سبت به اندازه زیر سینه و دور کمرشان به اندازه ۱ سایز کوچکتر است. کاپ B به صورت استانداردبرای افرادی استعمال می شود، که دور سینه و سایر سینه شان با هم متناسب است. کاپ C برای توصیف سایز افرادی به کار می رود، که سایز سینه شان از سایز دور کمرشان یک سایز بزرگتر باشد. کاپ D یا همان سایز معروف ۸۵ برای افرادی مناسب است، که سایز سینه شان نسبت به اندازه دور کمرشان دو سایز بزرگتر است.

کاپ بندی بسیار مهم است، و با خواندن مطالب به طور تقریبی هر شخصی می تواند تشخیص دهد که کدام کاپ برایش مناسب است.

تفاوت سایز سوتین معمولی و اسفنجی
اندازه گیری صحیح سایز سینه

اگر مشکل کاپ با سوتین هایی که می خرید دارید، باید بدانید سوتین انتخابی شما استاندارد نیست.

گام اول برای اندازه گیری سایز سینه

مطلب پیشنهادی: با بهترین مارک های سوتین در ایران آشنا شوید.

برای اندازه گیری سایز سینه باید سه گام بردارید. بله درست متوجه شدید با برداشتن سه گام ساده سایز سوتین خودتان را پیدا کنید. در ابتدا تمام لباس خود را در آورید یا در نهایت یک سوتین نخی ساده بدون هیچ گونه پوششی در قسمت سینه بپوشید.(اگر از روی لباس اندازه گیری سایز دقیق به دست نمی آید.) اولین قسمتی که باید اندازه بگیرید، قسمت زیر سینه که اصطلاحا به آن دور کمر نیز می گویند، است. روبه روی آیینه بیاستید. متر را از پشت خود رد کنید. به طور دقیق در قسمت زیر سینه خود بگذارید.

آیا می دانید، پوشیدن سوتین مناسب از افتادگی سینه جلوگیری می کند.

متر را در قسمت زیر سینه موازی با زمین بچرخانید. این چرخش را تا رسیدن متر به قسمت زیر بغل و به عبارتی پهلو ادامه دهید. حالا سانتی متر دقیقا موازی با سینه و در قسمت پهلویی قرار دارد.

خرید سوتین اسفنجی
انتخاب سینه بند مناسب برای سلامتی ضروری است

اندازه ای که روی سانتی متر وجود دارد را یادداشت کنید. نکته مهم در یادداشت اندازه این است، که باید کوچکترین اندازه ای را که سانتی متر نشان می دهد یادداشت کنید. حتی می توانید یک سانت از اندازه کم کنید. اما به هیچ وجه به اندازه اضافه نکرده و یا اینکه سانتی متر را شل نگیرید.

مطلب پیشنهادی: چگونه سوتین انتخاب کنیم تا سینه ها را بزرگتر نشان دهد.

گام دوم برای اندازه گیری سایز سوتین

آیا می دانید، حدود ۶۰ % از خانم ها سایز سینه خود را نمی دانند.

برای اندازه گیری سایز سوتین در گام دوم باید اندازه ی قسمت بالای سینه را بدست آورید. دقیت کنید برای این کار شما باید سینه را به سه قسمت تقسیم کنید که عبارت اند از: قسمت زیر سینه یا همان دور کمر، قسمت وسط یا برجستگی سینه، قیمت بالای سینه.

راهنمای انتخاب سوتین
محاسبه سایز سینه با سانتی متر

در گام دوم قسمت بالای سینه را اندازه گیری کنید. برای این کار، متر را تا قسمت زیر بغل بالا ببرید. با چسباندن متر به زیر بغل می توانید به راحتی بالای سینه را پیدا کنید. سانتی متر را دور تا دور بالای سینه قرار دهید. باز هم بر این نکته تاکید می کنم، که سانتی متر را شل نگه ندارید. و علاوه بر آن کوچکترین مقدار را یادداشت کنید.

برای مطالعه ادامه مطلب با قسمت بعدی همراه باشید.

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید