نعوظ چیست؟ بررسی جامعی درباره علل و انواع این عارضه در آقایان در این مقاله بخوانیم.

3294

درباره نعوظ بیشتر بدانید

نعوظ در علم پزشکی به برآمده شدن آلت جنسی آقایان گفته می شود. در این حالت پس از برانگیختگی جنسی گردش خون بسیار بالا در دستگاه تناسلی مرد به وجود می آید؛ سپس آلت جنسی مردانه به حالت بسیار سفت قرار می گیرد. و رابطه جنسی را برای زن و مرد لذت بخش می کند. سپس بعد از رسیدن به اوج لذت جنسی این حالت برآمدگی از بین رفته و آلت جنسی مردانه به حالت طبیعی باز می گردد.

مواد غذایی تقویت قوای جنسی
نعوظ دائمی یک بیماری بسیار نادر و طاقت فرسا است.

مطلب پیشنهادی: انواع شورت مردانه تحریک کننده

اختلالات در نعوظ

وقتی حرف از به وجود آمدن اختلال در نعوظ در مردان به وجود می آید، شاید کمتر کسی بتواند درباره تمام این اختلالات توضیح دهد. برخی از اختلالات نعوظ بسیار نادر هستند و کمتر کسی آن را تجربه می کند، و برخی برعکس. اما اگر بخواهیم درباره دو مورد از اختلالات این حالت در مردان صحبت کنیم، می توانیم موضوع را در دو قسمت اختلالات نادر و اختلالات رایج طبقه بندی نماییم:

۱- نعوظ دائمی

نعوظ دایمی یک اختلال بسیار نادر اما در عین حال بسیار ناراحت کننده است. در این حالت از بیماری شخص حتی بدون هیچ انگیزش و محرک جنسی دچار نعوظ می گردد. در این حالت آلت جنسی در آقایان دچار برآمدگی شده و سفت می ایستد. سپس فرد درد فراوانی را در دستگاه تناسلی خود تجربه می کند. پریاپیسم نام علمی این بیماری کمتر آشنا در آقایان است. در این حالت بیماری می تواند حتی بیشتر از ۶ ماه نیز طول بکشد.

نعوظ صبحگاهی چیست
درمان اختلالات پریاپیسم را پشت گوش نیاندازید.

۲- نعوظ ضعیف

این اختلال زمانی در یک فرد شناسایی می شود، که اندام جنسی بعد از تحریک جنسی ناکارآمد باقی بماند و دچار برآمدگی نشود. در این حالت فرد نمی تواند از روابط زناشویی خود هیچ لذتی ببرد. این حالت در بین آقایان برخلاف پریاپیسم بسیار شایع تر می باشد. همانطور که متوجه شدید به بیماری نعوظ ضعیف نقطه مقابل بیماری پریاپیسم است. هرچقدر که برآمده شدن اندام جنسی در آن حالت آزار دهنده و ناراحت کننده بود، در این حالت نیز به همان میزان آزار دهنده و مخلل روابط زناشویی است.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ کاریکه مردان و زنان در رابطه جنسی از شریک خود می خواهند.

قرص نعوظ
ناتوانی جنسی می تواند به آقایان لطمه فراوانی بزند.

علت ایجاد اختلال پریاپیسم در مردان

علت ایجاد پریاپیسم در آقایان در علم پزشکی منقبض شدن ماهیچه های داخل اندام جسمی آقایان عنوان شده است. در این حالت خون رسانی به اندام جنسی مردانه حتی بدون تحریک جنسی مقدار بالایی است. بیماری های دیگر در دستگاه تناسلی می تواند یکی از عوامل بروز این نوع بیماری در مردان باشد. برای درمان این بیماری باید مکانیزم شل شدن الت تناسلی دوباره به کار بیوفتد. نوشیدنی های الکی و مواد روان گردان نیز می توانند عواملی موثری در ایجاد این بیماری در آقایان باشند.

دلیل عدم نعوظ ناگهانی
افراد باید سعی کنند اسنتفاده از نوشیدنی های الکی را به حداقل برسانند.

علت ایجاد نعوظ ضعیف چیست؟

دراین حالت فرد می تواند به دلایل روحی و روانی به این اختلال و بیماری دچار شود. بیماری های عصبی و انواع استرس های قبل از نزدیکی می تواند از عوامل ماثر در ایجاد این بیماری در شخص باشد. این اختلال همچنین می تواند در اثر بالا رفتن سن نیز در مردان به وجود آید. برای درمان این اختلال اگر منشا آن روحی و روانی باشد، مراجعه به سکستراپیست و مشاوره در باره این مشکلات بهترین راه حل است. اما اگر دلیل آن بیماری های جسمی باشد، در مرحله اول دارو درمانی و در مراحل پیشرفته تر جراحی آلت جنسی مردانه می تواند راه حل مشکل به وجود آمده باشد.

علت زود خوابیدن نعوظ
مصرف دخانیات در دستگاه تناسلی مردان تاثیر مخرب دارد.

درمان اختلالات مردانه نباید نادیده گرفته شود

اختلالات مردانه در طول دوره زندگی هر فرد برایش رخ می دهد. این اختلالات می تواند از یک روز تا ماه ها و سالها ادامه دار باشد. راه های درمانی گیاهی و شیمیایی نیز برای این اختلالات وجود دارد. دلایل قطعی این اختلالات در مردان در علم پزشکی شناخته شده نیست. اما مشکلات روحی و روانی و اعتیاد به مواد روانگردان و الکل از دلایل رایج ایجاد این اختلالات است. زندگی سالم، از بین بردن استرس، مواد غذایی سالم همگی می تواند برای داشتن جسم سالم به شما یاری برساند.

مطلب پیشنهادی: خرید انواع لباس زیرهای زنانه و مردانه از NCLEBAS

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید