از کاپ بندی سوتین و حروف های A, B, C, D که با عنوان کاپ در کنار سایز سوتین در این لباس زیر درج می شوند چه می دانید؟

1002
خرید سوتین اسفنجی
کاپ سوتین باید خیلی صاف و راحت در سوتین باشد تا سینه بدون هیچ فشاری در آن جای بگیرید..

کاپ بندی کاری بسیار تخصصی در زمینه تولید سوتین است. اما متاسفانه جای بس ناامیدی است، که تنها برند های معدودی در تولید سوتین تناسب بین کاپ و سایز سینه را رعایت می کنند. این کم کاری در زمینه تولید سوتین مناسب می تواند باعث ایجاد ناراحتی و آسیب به بدن بانوان شود. اگرچه خیلی از افراد از کاپ بندی در سوتین اطلاعات کافی نداشته و از سوتین های غیر استاندارد استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی: دقیق ترین نحوه اندازه گیری سایز سینه (قسمت اول)

کاپ چیست؟

کاپ به قسمت جای سینه در سوتین گفته می شود. جنس آن با توجه به نوع سوتین متفاوت است. ممکن است، یک لایه پارچه نازک و یا یک اسفنج فرم دار برجسته باشد . کاپ مهمترین قسمت درسوتین برای شکلی به سینه محسوب می شود. اگر در انتخاب سوتین به کاپ بندی آن دقت نکنید، سوتین انتخابی شما استاندارد نخواهد بود. اندازه کاپ در گذر زمان می تواند تغییر کند. اما متاسفانه برخی از افراد به صرف اینکه هنور اندازه دور سینه سوتین برایشان مناسب است، به کاپ سوتین اهمیتی نمی دهند. فرقی نمی کنند کاپ سوتین کوچک باشد یا بزرگ در هر دو صورت برای سلامتی مناسب نیست.

کاپ بزرگ می تواند باعث افتادگی و خراب شدن فرم سینه در بانوان شود.

راهنمای خرید سوتین شیردهی
سایز کاپ و سایز سوتین دو معقوله جدا از هم هستند.

سوتین استاندارد را چگونه تشخیص دهیم؟

هنگام خرید سوتین علاوه بر چک کردن سایز به حروفی که کنار سایز درج شده است نیز دقت کنید. هنگام بستن سوتین سینه باید در داخل کاپ بدون هیچ گونه چین خوردگی و فشار در حالت طبیعی خود قرار بگیرد. اگر بعد از بستن سوتین سینه از کناره های سینه بند به سمت بیرون کشیده شد، باید یک اندازه به کاپ خود بیافزایید. اگر سینه بند شل و وارفته قرار گرفت باید یک کاپ کوچکتر را انتخاب کنید. اگر در زمانی که کاپ مورد نظر خود را پیدا کردید اما دور کمر سوتین برایتان بسیار کوچک یا بسیار بزرگ بود، بدانید که سوتین انتخابی شما از لحاظ کاپ بندی استاندارد نیست.

مطلب پیشنهادی : چگونه سایز سینه را به درستی اندازه گیری کنیم؟ (قسمت دوم)

نحوه اندازه گیری سایز سوتین
در برند های معدودی تناسب کاپ و سایز رعایت می شود.

انواع کاپ سوتین

حروفی که برای بیان اندازه کاپ در سوتین استفاده می شود، به صورت استاندارد عبارت اند از: A: این کاپ برای بانوانی مناسب است که دور کمرشان نسب به سایز سینه یک سایز بزرگتر است. این حالت در سوتین های غیر استاندارد مصداق افرادی است که همیشه کاپ سوتینشان شل و وارفته است. B: این کاپ با عنوان کاپ نرمال نیز شناخته می شود. در این اندازه، سایز سینه و سایز دور کمر با هم متناسب است.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده سایز کاپ در بیشتر بانوان کشور ایران و کشور ترکیه نرمال و B است.

سوتین فروش عمده
سایزبندی سوتین در برند های مختلف کمی متفاوت است.

C: این کاپ برای بانوانی مصطلح است، که سایز سینه آنها نسبت به سایر دور کمرشان یک سایز بزرگتر است. برای مثال سایز سینه ۸۰ با دور کمر ۷۰ در محدوده کاپ C است. افردی این این کاپ مناسبشان است هنگامی که سوتین های غیر استاندارد می بندند، دور کمرشان مناسب است اما در قسمت کاپ سینه از قسمت کاسه سینه بیرون می زند. D: کاپ D یادآور همان سایز معروف ۸۵ است. این کاپ مناسب بانوانی است که سایز سینه شان نسبت به دور کمرشان دو سایز بزرگتر می باشد.

مطلب پیشنهادی: زیبا ترین مدل لباس خواب تحریک کننده

سوتین گیپور
سایز سوتین خود را به صورت دقیق بدانید

کاپ بندی و سلامتی

کاپ سوتین برای برخی از افراد موضوعی بسیار ساده و بی ارزش به نظر می آید. اما معقوله کاپ در سوتین یک علم مهم و دقیق در صنعت تولید پوشاک است. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که تا امروز هیچ وقت به کاپ سوتین خود دقت نداشته اید، و سینه بند را صرفا با اندازه دور کمر انتخاب کرده اید؛ باید بدانید که خود را در معرض مشکلات پستان قرار داده اید. متاسفانه مشکلات پستان هرگز خود را در کوتاه مدت نشان نمی دهد. به همین جهت است که افراد زیادی به نکات مهم در رسیدگی به پستان بی توجه اند. افتادگی، درد پستان، دفرمه شدن سینه تنها پاره ای از مشکلاتی است، که یک فرد در بلند مدت به آن دچار می شود. بنابراین با رعایت نکات هرچند کوچک اما بسیار مهم در حفظ سلامتی جسمانی خود کوشا باشید.

برای خرید انواع لباس زیر با بهترین قیمت به NCLEBAS.IR مراجعه کنید.

اشتراک گذاری مطلب با دوستانتان

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید